KONST / Litografier / Färglitografi 12319166
nr 1231 9166
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 92,76/290. Motivet: 33x40
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:43:00
27/1 16:51:22
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson